Kontakt z naszym Hospicjum

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Chcesz pomóc ludziom w potrzebie, ale nie wiesz jak? Zastanawiasz się, co zrobić, aby udzielona przez ciebie pomoc była skuteczna i trafiła do tych, którzy jej najbardziej potrzebują? Podpowiemy ci, jak to zrobić.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego istnieje w Chełmie od 2009 roku. A od kilku miesięcy ma status organizacji pożytku publicznego. A to oznacza, że dokonując corocznego rozliczenia z fiskusem, 1 % swojego podatku można przekazać właśnie chełmskiemu hospicjum.

Na co zostaną przeznaczone Twoje pieniądze? Pozwolą nam one jeszcze bardziej skutecznie pomagać naszym podopiecznym. Naszym celem jest niesienie pomocy chorym, znajdującym się w terminalnej fazie choroby – głównie nowotworowej- oraz ich rodzinom.

Mieszkańcom Chełma i powiatu chełmskiego oferujemy bezpłatnie:
– pomoc w zakresie niektórych czynności pielęgnacyjnych,
– wsparcie psychologiczne, duchowe i prawne,
– pomoc niespecjalistyczną, m.in. przebywanie z chorym, rozmowy, czytanie robienie zakupów i inne czynności codzienne.

Prowadzimy grupę wsparcia dla osób będących w żałobie. A dzięki funkcjonującej w ramach stowarzyszenia wypożyczalni, pomagamy potrzebującym w zaopatrzeniu w sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy niezbędny do opieki nad chorym w domu.

Naszym wielkim marzeniem jest też budowa w naszym mieście hospicjum stacjonarnego.

Hospicjum swoją działalność prowadzi społecznie, opierając się na wolontariuszach. Niestety, aby działać skutecznie, czasem dobre chęci, zaangażowanie i poświęcenie wolontariuszy, to za mało. Niezbędne są także pieniądze. Dlatego wielkim wsparciem będzie dla nas każdy „jeden procent” przekazany dla hospicjum.

Jak to zrobić?
Aby przekazać swój 1 % dla Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie wystarczy wpisać w swoim rocznym zeznaniu podatkowym nazwę naszego stowarzyszenia i nr KRS 0000342853 oraz wyliczoną kwotę 1 % podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

W imieniu naszych podopiecznych, dziękujemy za każdy 1%.