Kontakt z naszym Hospicjum

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

W dniach 22-24 lutego przedstawiciele naszego Hospicjum: prezes Tadeusz Boniecki i Jerzy Florek, członek komisji rewizyjnej wzięli udział w spotkaniu Formacyjnego Kręgu Hospicjantów Polskich im. Św. Wincentego w Częstochowie.

Pierwszy raz mieliśmy okazję wziąć udział w tym dorocznym spotkaniu wolontariuszy. Dlatego chcieliśmy szczególnie serdecznie podziękować zarówno za zaproszenie, jak i za gościnę.

Spotkania Formacyjnego Kręgu Hospicjantów Polskich wypływają z potrzeby wzmocnienia duchowego wolontariuszy. Stwarzają okazję do wspólnego szukania odpowiedzi na pytania: co jest w życiu najważniejsze, jak pomagać chorym, w jakim kierunku iść w codziennej pracy i czym się kierować.

Przewodnim tematem spotkania i konferencji w Częstochowie było: „Posłani do chorego, jego rodziny i osieroconych, czyli wolontariusze hospicyjni solą ziemi”. Konferencje wygłosił ks. Piotr Worwa SAC ze Lwowa.

Podczas trzydniowego spotkania był czas na rozmowy i modlitwę. Uczestnicy dzielili się doświadczeniami w dziedzinie wolontariatu oraz swoimi przemyśleniami na temat pracy w hospicjum.

Ks. Marek Kujawski SAC, koordynator kręgu, zwracał uwagę na szczególną potrzebę wsparcia duchowego ze strony kapelanów, wszystkich ludzi tworzących hospicja. Zdaniem księdza Marka, takich kapelanów powinny posiadać wszystkie polskie hospicja.

Spotkanie w Częstochowie było też okazją do prezentacji hospicjów z różnych stron Polski.

– Byliśmy pod wielkim wrażeniem świetnej organizacji i osiągnięć, jakimi mogą poszczycić się inne hospicja, m.in. w Radomiu, Sosnowcu i Chorzowie – mówi Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia. – Jako, że nasze Stowarzyszenie jest dopiero na początku swojej drogi, mamy nadzieję, że mając tak dobre przykłady, będziemy każdego dnia uczyć się na tych wzorcach, jak coraz lepiej i skuteczniej pomagać chorym i cierpiącym.