Kontakt z naszym Hospicjum

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Tradycją naszego Stowarzyszenia Hospicjum Domowe są doroczne lipcowe pielgrzymki będące podziękowaniem dla wolontariuszy, przyjaciół i osób zaangażowanych w pracę na rzecz naszych podopiecznych. Wspólny wyjazd pod kierownictwem i opieką duchową ks. kan. Józefa Piłata proboszcza parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie, był wyjątkową okazją do modlitwy i refleksji w intencji Hospicjum oraz wzajemnego poznania się.

31 lipca już z samego rana hospicyjni pielgrzymi wyruszyli spod kościoła pw. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie. Pierwszym przystankiem na trasie był Sobibór. Tutaj pielgrzymi zapoznali się z historią tego miejsca masowej zagłady. Następnie grupa zatrzymała się w Orchówku gdzie odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej. Kolejnym etapem pielgrzymki była Jabłeczna i Prawosławny Monastyr z cudowną ikoną Sw. Onufrego. Wyjątkowym miejscem na szlaku pielgrzymki był Kodeń. Tam pielgrzymi odprawili Drogę Krzyżową w intencji wszystkich podopiecznych chełmskiego Hospicjum zarówno żyjących jak i zmarłych oraz ich rodzin. W tej samej intencji Mszę Św. przed cudownym obrazem MB Kodeńskiej odprawił ks. kan. Józef Piłat. Jadąc wzdłuż Bugu pielgrzymi zatrzymali się również w Kostomłotach. Istnieje tam jedyna w Polsce neounicka parafia obrządku bizantyjsko- słowiańskiego. Drewniana cerkiew z ok. 1631 r., odnowiona i rozbudowana w 1852 r., kryje bogato zdobiony ikonostas z ikonami z XVII w. Ostatnim miejscem pielgrzymowania był Pratulin z Sanktuarium Unitów Polskich. Jednak wcześniej, po drodze, pielgrzymi wstąpili na modlitwę do cerkwi prawosławnej w Terespolu. Tam znajduje się obraz Matki Bożej Szybko Spełniającej Prośby. Kilka lat temu Madonna z tego obrazu płakała oleistymi łzami.

Wspólne pielgrzymowanie w przekonaniu uczestników pozwoliło nabrać sił do dalszego posługiwania chorym będącym pod opieką chełmskiego Hospicjum. Było też okazją do formacji duchowej która jest niezbędna w tej trudnej pracy. Następny wyjazd już za rok.