Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie nagrywa kolejną płytę z pastorałkami i kolędami. Będzie ją można kupić od połowy grudnia. Pierwsza ukazała się przed dwoma laty.

Nagrania płyty trwają już od dwóch tygodni. Realizowane są w chełmskim studio nagrań sQuat. Płyta będzie zawierała dwanaście pastorałek i kolęd. Swoją autorską pastorałkę specjalnie dla Hospicjum zaśpiewa też i zagra ks. Tomasz Kościk, wikariusz parafii Mariackiej. Z inicjatywą takiego przedsięwzięcia wyszedł prezes Stowarzyszenia Tadeusz Boniecki.

Obecnie bezpośrednią domową opieką hospicyjną obejmujemy 25 chorych z miasta Chełm i powiatu chełmskiego. Nie mamy kontraktu z NFZ. Środki na naszą działalność statutową pozyskujemy od roku z tzw. 1%, ponieważ jesteśmy OPP oraz z różnych innych projektów.

Rodziny zgłaszają coraz większą potrzebę objęcia opieką ich chorych ze strony naszego Hospicjum. Chcemy rozwijać tak bardzo potrzebną Chełmie i powiecie działalność. W planach mamy również utworzenie niewielkiego hospicjum stacjonarnego.

Jednak aby realizować te szczytne cele, potrzebne są środki finansowe. Dlatego też powstał pomysł nagrania płyty z pastorałkami i kolędami. Zysk z jej sprzedaży w całości będzie przeznaczony dla naszego Hospicjum – wyjaśnia Boniecki.

Do udziału w tym projekcie Stowarzyszenie zaprosiło schole i zespoły działające przy chełmskich parafiach oraz Chór Kantata. Pastorałki zaśpiewają również dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Chełmie. Kolędę wykona też prezydent Chełma Agata Fisz oraz dyrektor wydziału oświaty UM Chełm Augustyn Okoński, Rektor PWSZ w Chełmie prof. Józef Zając wraz z pracownikami oraz studenci tej uczelni. Swoje zdolności wokalne zaprezentują specjalnie na tej płycie także dziennikarze chełmskich mediów: Tomasz Moskal (Radio Bon Ton), Agnieszka Nowosad i Dorota Mądral (Super Tydzień Chełmski) oraz Jolanta Masiewicz (Kurier Lubelski). Życzenia dla mieszkańców Chełma, podopiecznych Hospicjum, ich rodzin i wolontariuszy, złoży ks. abp Stanisław Budzik (Metropolita Lubelski) oraz znany dziennikarz Krzysztof Ziemiec i reżyser Krzysztof Zanussi.

Warto podkreślić, że wszyscy wykonawcy za wykonanie utworów nie wezmą ani złotówki. Atrakcją będzie z całą pewnością niezwykle kolorowa i pomysłowa okładka na płytę przedstawiająca Św. Rodzinę ze zwierzętami. Dla Domowego Hospicjum stworzył ją Radosław Jarecki, młody i utalentowany artysta z Chełma. Tak jak wszyscy uczestnicy projektu zrobił to charytatywnie. Przewidziano wydanie kilkuset egzemplarzy płyty. Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować.

Obejrzyj galerię zdjęć z przygotowań nad płytą „Kolęda dla Hospicjum”.

Schola „Dominus Vobiscum” z parafii pw. św. Kazimierza | Prowadzący: Andrzej Bartniczuk
Studio sQuat (czwartek, 07 listopada 2013)

Chór „Kantata” przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela | Dyrygenci: Teresa Dadas i Jerzy Dadas
Studio sQuat (piątek, 08 listopada 2013)

KSM „Effatha” przy parafii Miłosierdzia Bożego | Prowadzący: ks. Krzysztof Krakowiak
Studio sQuat (wtorek, 12 listopada 2013)

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13
Studio sQuat (wtorek, 19 listopada 2013)

Pracownicy i Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
Studio sQuat (środa, 20 listopada 2013)

Schola z Parafii Mariackiej | Prowadzący: ks. Tomasz Kościk
Studio sQuat (sobota, 16/23 listopada 2013)

Lokalni Dziennikarze
Studio sQuat (poniedziałek, 25 listopada 2013)

Prezydent Miasta Chełm & Dyrektor Wydziału Oświaty UM Chełm
Studio sQuat (czwartek, 28 listopada 2013)