Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Nagrania płyty trwały kilka tygodni. Znalazło się na niej 11 utworów. Wszystkie utwory doskonale wprowadzają w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Koordynatorami projektu z ramienia Stowarzyszenia byli: Tadeusz Boniecki, Justyna Fidler i Mateusz Siewielec.

Do zaśpiewania kolędy udało się namówić lokalnych VIP-ów. Prezydent Chełma Agata Fisz wspólnie z dyrektorem wydziału Edukacji Augustynem Okońskim i Mariuszem Materą wykonała kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem pasterze”.

– Śpiewanie sprawia mi przyjemność. Cieszę się że mogłam ponownie nagrać kolędę dla chełmskiego Hospicjum. Jeżeli mogę zrobić coś co przyniesie pożytek innym, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym, chorym, to robie to z prawdziwą przyjemnością – mówiła prezydent Fisz.

Chór Pastuszków złożony z pracowników PWSZ w Chełmie na czele z rektorem prof. Józefem Zającem, zaśpiewał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

– Po raz pierwszy uczestniczę w projekcie charytatywnym nagrania płyty dla Hospicjum im. ks. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. To dla mnie prawdziwa przyjemność i zaszczyt. Bo dochód z tej płyty będzie przeznaczony na pomoc chorym, podopiecznym Hospicjum – mówił rektor prof. Zając.

Warto zwrócić uwagę również na kolędę „Cicha noc” śpiewaną po ukraińsku przez studentów PWSZ w Chełmie pod kier. dr Beaty Kucharskiej.

Na płycie są też nagrania Scholii działających przy parafiach: Mariackiej, Św. Kazimierza i Miłosierdzia Bożego. Jeden z utworów wykonał Chór Kantata działający przy parafii Chrystusa Odkupiciela. Pastorałkę ze skomponowaną przez siebie muzyką do słów zaczerpniętych z Brewiarza, specjalnie dla Hospicjum zaśpiewał i zagrał ks. Tomasz Kościk, wikariusz parafii Mariackiej.

Płytę ubogacają tez swoim śpiewem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Chełmie, które wykonały dwie pastorałki. W charytatywny projekt chełmskiego Hospicjum włączyli się również dziennikarze lokalnych mediów. Chór Medialnych Pastuszków specjalnie na tę okazję stworzyli: Agnieszka Nowosad i Dorota Mądral (Super Tydzień Chełmski), Jolanta Masiewicz (Kurier Lubelski) i Tomasz Moskal (radio Bon Ton). Życzenia dla mieszkańców Chełma, podopiecznych Hospicjum, ich rodzin i wolontariuszy, złożył ks. abp Józef Budzik – Metropolita Lubelski, prezydent Agata Fisz oraz znany dziennikarz Krzysztof Ziemiec i reżyser Krzysztof Zanussi.

Warto podkreślić, że wszyscy wykonawcy za wykonanie utworów nie wzięli ani złotówki. Atrakcją będzie z całą pewnością niezwykle kolorowa i pomysłowa autorska okładka na płytę przedstawiająca Św. Rodzinę ze zwierzętami. Specjalnie Dla Domowego Hospicjum namalował ją Radosław Jarecki, młody i utalentowany artysta z Chełma. Tak jak wszyscy uczestnicy projektu zrobił to charytatywnie.

– W realizację przedsięwzięcia, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony dla naszego Hospicjum, włączyło się ponad 70 osób. Bardzo dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Za życzliwość, zrozumienie i chęć pomocy podopiecznym naszego Hospicjum – mówi Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego.

Płyta ukaże się w nakładzie 600 sztuk. Po złożeniu datku pieniężnego na Hospicjum, będzie ją można otrzymać również podczas Jarmarku Świątecznego w Chełmie. Wolontariusze Hospicjum będą ją rozprowadzać także przed kościołami. Osoby zainteresowane wsparciem chełmskiego hospicjum w zamian za otrzymaną płytę, zapraszamy również do biura Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego. Mieści się ono przy ul. Lwowskiej 12/4 (z tyłu sklepu Rossmann). Jest czynne w dni robocze od. godz. 10.00 do 14.00.