Kontakt z naszym Hospicjum

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

W sobotę, 11 stycznia 2014 roku, do Warszawy przybyło ok. 80 osób z 20 Hospicjów i Zakładów Opieki Paliatywnej. W Opłatku uczestniczyli przedstawiciele gospodarzy z Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej oraz wolontariusze i pracownicy Hospicjów z całej Polski.

Honorowymi Gośćmi spotkania byli: Eminencja ks. Kar. Kazimierz Nycz, ks. Stanisław Warzeszak Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, Zofia Kucówna, Prezes PTMP dr Jadwiga Pyszkowska, Siostra ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów z Hospicjum w Rwandzie, Piryt Hoffmann Dyrektor Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Toruniu oraz Anna Michnowska członek Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Oddział Mazowiecki.

Spotkanie rozpoczęto Mszą Św., której przewodniczył jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Wraz z Księdzem Kardynałem Mszę Św. sprawowali Duszpasterze Hospicyjni: ks. Andrzej Dziedziul Duszpasterz FHP, ks. Władysław Duda Archidiecezjalny zespół Domowej Opieki Paliatywnej, ks. Mirosław Bandos Caritas Diecezji Radomskiej, O. J. Bońkowski z Hospicjum w Łomży, Ks. Edward Lasek z Hospicjum św. Kamila z Bielska Białej, ks. Adam Trzaska Hospicjum św. Łazarza.

Ks. Kardynał w homilii mówił, iż Bóg stał się człowiekiem, aby uczynić nas dziedzicami życia bożego, które jest w nas od chwili chrztu. Nawiązywał do życzeń Ojca Świętego Franciszka, mówiąc o roli radości, nadziei i czułości w jej pięknym i szlachetnym wymiarze, bez której nie ma dobrej opieki hospicyjnej.

Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy spotkania składali sobie życzenia wszelkich Łask Bożych i Opieki, aby Hospicja potrafiły nadal nieść tak bardzo potrzebną pomoc chorym będącym w drodze przed nami.

Podczas spotkania zebrani wsparli Hospicjum w Rwandzie.