Kontakt z naszym Hospicjum

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Mimo że sama jest chora, nie pozostaje obojętna na potrzeby innych chorych i cierpiących dzieci – pacjentów Oddziału Hematologii Onkologii i Traumatologii Dziecięcej DSK w Lublinie. Kamila Ślązak organizuje zbiórkę artykułów papierniczych dla pacjentów tego oddziału. Pozwolą one chorym dzieciom choć na chwilę zapomnieć o bólu i przetrwać trudy choroby oraz pobyt w klinice.

18-letnia Kamila Ślązak z Chełma sama również była pacjentką lubelskiej kliniki, stąd tak dobrze zna potrzeby jej podopiecznych. Dziewczyna od ponad roku choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną – nocną napadową hemoglobinurię. Czeka na przeszczep szpiku kostnego.

– Choroba sprawiła, że dużo czasu spędzam w szpitalu, głównie na oddziale hematologicznym DSK w Lublinie. Każdy taki pobyt jest dla mnie bardzo trudny. To czas bólu, tęsknoty za domem, bliskimi, za normalnością – opowiada Kamila.

Jak mówi odwiedziny na oddziale są ograniczone, ponieważ większość pacjentów cierpi na choroby, które obniżają odporność.

– Odwiedzać mogą nas właściwie jedynie rodzice. Gdy ból nieco ustępuje i staje się możliwy do wytrzymania szukamy sobie zajęć, które pozwolą chociaż na moment zapomnieć o walce z chorobą. W takich chwilach dużo ze sobą rozmawiamy, czytamy, rysujemy, malujemy, gramy w gry planszowe, bawimy się z młodszymi dziećmi. Niestety oddział jest bardzo słabo wyposażony w artykuły biurowe – relacjonuje Kamila.

Dziewczyna zdecydowała, że zorganizuje zbiórkę potrzebnych artykułów i przekaże je na potrzeby oddziału.
W akcję włączyło się Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, którego Kamila jest podopieczną.

– Kamila mimo swojej choroby troszczy się o innych. To godne podkreślenia i wsparcia – mówi Tadeusz Boniecki, prezes stowarzyszenia.

Zbiórka właśnie się rozpoczęła i potrwa do kwietnia. Artykuły szkolne, gry planszowe, kolorowy papier, kartony do rysowania, farby, flamastry, kredki, kolorowanki, można przynosić do siedziby hospicjum (ul. Lwowska 12/4) w godzinach 10 – 14, w poniedziałki do 16, lub w innych godzinach po wcześniejszym uzgodnieniu.

Dorota Mądral
Super Tydzień Chełmski