Kontakt z naszym Hospicjum

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Rusza druga edycja akcji My pomagamy – Ty też możesz, na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. Pomóc w zbieraniu środków dla podopiecznych hospicjum może każdy – niezależnie od wieku. Wystarczy pomysł, by zorganizować akcję i wesprzeć potrzebujących.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Mateusz Siewielec, społecznik i wolontariusz hospicjum. – Lubię wspierać innych i kiedy tylko mogę, staram się to robić – mówi – Ale w pojedynkę wiele się nie zdziała. Dlatego potrzebne jest wspólne działanie.

– Poprzednia akcja przyniosła wymierny efekt. Dzięki wszystkim zbiórkom, które odbywały się w chełmskich placówkach oświatowych, kupiliśmy kilka łóżek rehabilitacyjnych. Do dziś służą osobom potrzebującym. Przy okazji mieliśmy możliwość informowania o naszych działaniach o potrzebie opieki nad osobami ciężko chorymi – mówi Tadeusz Boniecki, prezes stowarzyszenia.

Od lutego w chełmskich placówkach oświatowych organizowane będą różnego rodzaju akcje wspierające działalność hospicjum. Włączyła się do tego Młodzieżowa Rada Miasta.

Akcja będzie kontynuowana, bo uwrażliwia, szczególnie ludzi młodych na problemy, cierpienie, ludzi chorych i problemy starości Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.

W chełmskich placówkach oświatowych gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych od lutego organizowane będą różnego rodzaju akcje wspierające działalność hospicjum. Włączyła się do tego Młodzieżowa Rada Miasta.

– Uczestniczyliśmy w ubiegłorocznej edycji i teraz również przyłączamy się do tego przedsięwzięcia. Szczegóły i harmonogram współpracy ustalimy na spotkaniu, takie odbędzie się 7 lutego – informuje Damian Tarasewicz, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

– Zależy nam, aby akcja, poza wymiarem materialnym miała też charakter edukacyjny – podkreśla Edyta Chudoba, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta. – Będziemy zbierać pieniądze do puszek, ale również przekazywać ideę przedsięwzięcia i mówić o tym, jak i dlaczego warto pomagać.

Stowarzyszenie wspiera przede wszystkim ludzi ciężko chorych. Pieniądze zebrane podczas różnorakich akcji zostały przeznaczone na zakup elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych. W tym roku ma być podobnie.

– Łóżka będą darem chełmskiej młodzieży dla naszych podopiecznych. Wymiernym symbolem wrażliwości młodych ludzi na los osób doświadczonych chorobami nowotworowymi – mówi Halina Kutyła, koordynator Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Hospicjum im. ks. kan. K. Malinowskiego.

Stowarzyszenie prowadzi też nieodpłatnie wypożyczalnię tego rodzaju sprzętu. – Sprzęt użyczany rodzinom obłożnie chorych – mówi Tomasz Koguciuk, koordynator wypożyczalni. – Niestety, nasze zasoby są skromne, więc każda pomoc jest dla nas cenna i bardzo za nią dziękujemy.

Dorota Mądral
Super Tydzień Chełmski