Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Większy komfort dla chorego i ułatwienie w pielęgnacji dla rodziny zapewnią łóżka rehabilitacyjne oraz koncentrator tlenu. O taki właśnie sprzęt zbogaciła się bezpłatna wypożyczalnia prowadzona przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. Łóżka wraz z nowymi przeciwodleżynowymi materacami Stowarzyszenie kupiło za pieniądze zebrane podczas akcji „My pomagamy-ty też możesz”. Akcja była organizowana wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Chełm.

W zorganizowaną po raz kolejny akcję, zaangażowało się dwanaście chełmskich szkół i Przedszkole Miejskie nr 13. To właśnie przedstawiciele tych placówek, a także Młodzieżowej Rady Miasta i Hospicjum Domowego spotkali się na uroczystej prezentacji łóżek.

– To spotkanie, to świetny pomysł – mówi Edyta Chudoba, opiekun MRM. – Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, na co poszły zebrane przez nich pieniądze. Przekonać się, że akcja w którą się zaangażowali, przyniosła wymierny efekt. Są nim właśnie te łóżka, które pomogą w chorobie konkretnym ludziom. Istotne jest też to, że akcja połączyła tak wiele osób. Z jednej strony są podopieczni hospicjum, którym łóżka będą służyły, z drugiej młodzi ludzie, którzy w różny sposób przyczynili się do ich zakupu.

Za pomocą pilota można w łóżkach regulować wysokość leża i kąt nachylenia oparcia pleców. Jest także możliwa regulacja podnoszenia nóg. Łóżko wyposażone jest w ruchome barierki zabezpieczające, kółka pozwalające na łatwe przemieszczanie sprzętu oraz niezależne hamulce na cztery koła.

Podczas prezentacji sprzętu, na każdym z łóżek umieszczono pamiątkową tabliczkę z informacją, kto przyczynił się do zakupu. A prezes stowarzyszenia Tadeusz Boniecki podziękował wszystkim za zaangażowanie w zbiórkę.

– Gdyby nie wy, tych łóżek by nie było – mówił do uczestników spotkania. – To dzięki waszej pomocy udało się je kupić. To bardzo dobra wiadomość, dla ludzi, którzy na nie czekają. Swój wkład w zakup łóżek mają ci, którzy uczestniczyli w zbiórkach, oraz ci, którzy tak jak Przedszkole Miejskie nr 13, organizowali inne przedsięwzięcia, z których dochód został przeznaczony na zakup tego sprzętu. Szczególne podziękowania należą się też naszemu wolontariuszowi Mateuszowi Siewielcowi, bo to on był pomysłodawcą całej akcji.

Przypomnijmy. Pieniądze ze wszystkich dwunastu puszek policzone zostały komisyjnie w siedzibie hospicjum. W wielkim liczeniu uczestniczyli m.in. radni Młodzieżowej Rady Miasta Chełm. Okazało się najwięcej z ogólnej kwoty 2549,94 zł zebrała młodzież w ZSE i III LO. Do puszek w tej szkole wrzucono 563,22 zł. Równie ciężka okazała się puszka młodzieży I LO. Udało im się uzbierać dokładnie 507,12 zł. Natomiast do puszki młodzieży z II LO trafiło 319,28 zł. Pozostałe szkoły uzbierały następujące kwoty: ZSO n6 – 197,73 zł; Zespół Szkół Wychowania i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej nr 1 – 173,72; Gimnazjum nr 3 – 172,25 zł; Gimnazjum nr 1 – 162,82 zł; Zespół szkół Technicznych – 131,21 zł; Gimnazjum nr 7 – 127,36 zł; Gimnazjum nr 2 – 97,24 zł; ZSO nr 8 – 68,77 zł; IV LO – 29,22 zł.

W tych szkołach przeprowadzono zbiórki, które przyniosły łącznie 2549,94 zł. Kolejne 3244,70 ze świątecznej aukcji przekazało Przedszkole Miejskie nr 13.