Kontakt z naszym Hospicjum

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

W tym roku kapituła naprawdę przyłożyła się do swojego zadania. Tego wyboru nikt nie jest w stanie zakwestionować. Tytuł Chełmianin Roku otrzymała osoba znana, lubiana, a przede wszystkim oddana mieszkańcom i ich sprawom.

Tadeusz Boniecki jest dziennikarzem Radia Er, ale przede wszystkim społecznikiem i animatorem kultury. To dzięki niemu do Chełma od lat przyjeżdżają najwięksi polscy artyści, podróżnicy, ludzie pozytywnie zakręceni. Dni Kultury Chrześcijańskiej – impreza, którą mimo przeciwności losu udało mu się stworzyć i co roku organizować na nowo, jest prawdopodobnie największym wydarzeniem kulturalnym naszego miasta.

Od pięciu lat Boniecki z powodzeniem prowadzi również Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego. Jest to jedyna taka organizacja w mieście. Zrzesza ludzi dobrej woli, pragnących nieść pomoc chorym, znajdującym się w terminalnej fazie choroby – głównie nowotworowej – oraz ich rodzinom. Działalność stowarzyszenia opiera na społecznej aktywności swoich członków, lekarzy i pielęgniarek, chorych i ich rodzin oraz wolontariuszy. Opieka nad podopiecznymi obejmuje między innymi zwalczenie objawów choroby, łagodzenie cierpień fizycznych, wsparcie duchowe i psychologiczne, wypożyczanie sprzętu niezbędnego do złagodzenia cierpień i funkcjonowania chorych, a także pomoc rodzinie w okresie choroby oraz żałoby.

Super Tydzień Chełmski