Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie nagrywa kolejną płytę z pastorałkami i kolędami. Dochód z jej sprzedaży w całości będzie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia. Z inicjatywą nagrania płyty wyszedł prezes Stowarzyszenia Tadeusz Boniecki. Koordynatorami projektu są również Justyna Fidler i Mateusz Siewielec.

Nagrania płyty potrwają jeszcze przez tydzień. Realizowane są w chełmskim studio nagrań sQuat. Płyta będzie zawierała czternaście pastorałek i kolęd.

Do udziału w tym projekcie Stowarzyszenie zaprosiło schole i zespoły działające przy chełmskich parafiach oraz Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał”. Pastorałki śpiewają również dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Dzieci z „trzynastki” swoim śpiewem wspomógł także znany i ceniony piosenkarz Tomasz Szwed z Warszawy. Pan Tomasz Szwed specjalnie dla chełmskiego Hospicjum wykonał tez własną pastorałkę. W projekt chętnie włączyła się też Młodzieżowa Rada Miasta Chełm wraz z opiekunem panią Edytą Chudoba. Do wspólnego śpiewu w tak szczytnym celu nie trzeba było namawiać członków zespołu młodzieżowego z ZSO nr 8, Scholi „Rodzinka” z parafii Św. Rodziny oraz Scholi z parafii Mariackiej z ks. Tomaszem Kościkiem. W nagraniach wziął również Klub Seniora „Złota Jesień”. Do wykonania kolędy Stowarzyszenie Hospicjum zaprosiło także prezydent Chełma Agatę Fisz i dyrektora wydziału oświaty UM Chełm Augustyna Okońskiego. Swoje zdolności wokalne zaprezentują specjalnie na tej płycie także dziennikarze chełmskich mediów. Wyjątkową kolędę dołączy także Chór Biznesu (Ewa Jaszczuk, Wojciech Hetman, Edyta Wojtowicz). Specjalne życzenia dla mieszkańców Chełma, podopiecznych Hospicjum, ich rodzin i wolontariuszy, przesłała Małżonka Prezydenta RP pani Anna Komorowska, ks. bp Artur Niziński – Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, znany reżyser Krzysztof Zanussi, aktorka Maja Komorowska.

– Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego działa od 5 lat. Obecnie bezpośrednią domową opieką hospicyjną obejmujemy 35 chorych z terenu Chełma. Nie mamy kontraktu z NFZ. Środki na naszą działalność statutową pozyskujemy z tzw. 1%, ponieważ jesteśmy OPP oraz z różnych innych projektów. Dzięki temu możemy zapewnić specjalistyczną opiekę medyczną (lekarz opieki paliatywnej, pielęgniarka, fizjoterapeuta i psycholog). Cały Zarząd Stowarzyszenia działa na zasadzie wolontariatu. Nie mamy rozbudowanej administracji. W ramach działalności prowadzimy też bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego oraz grupy wsparcia dla osób w żałobie i po chorobie nowotworowej. Rodziny zgłaszają coraz większą potrzebę objęcia opieką ich chorych ze strony naszego Hospicjum. Chcemy rozwijać tak bardzo potrzebną w Chełmie i okolicach działalność. W planach nadal mamy również utworzenie niewielkiego hospicjum stacjonarnego. Jednak aby realizować te szczytne cele, potrzebne są środki finansowe. Dlatego też po raz kolejny nagrywamy płytę z pastorałkami i kolędami. Zysk z jej sprzedaży w całości będzie przeznaczony na potrzeby naszego Hospicjum – wyjaśnia Boniecki.

Warto podkreślić, że wszyscy wykonawcy za wykonanie utworów nie wezmą ani złotówki. Atrakcją będzie z całą pewnością kolorowa okładka na płytę. Specjalnie dla Domowego Hospicjum zaprojektowała i namalowała ją pastelami Monika Trześniowska nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Tak jak wszyscy uczestnicy projektu, pani Monika wykonała ją charytatywnie.

Przewidziano wydanie kilkuset egzemplarzy płyty. Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować. Będzie ją można kupić grudniu w szkołach, parafiach, biurze hospicjum przy ul. Lwowskiej 12/4 oraz podczas Świątecznego Jarmarku na placu Łuczkowskiego.

Obejrzyj galerię zdjęć z przygotowań nad płytą „Kolęda dla Hospicjum”.

Schola przy parafii św. Rodziny
Studio sQuat (czwartek, 6 listopada 2014)

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie nagrywa kolejną płytę z pastorałkami i kolędami. Będzie ją można kupić od połowy grudnia. Pierwsza ukazała się przed trzema laty. Nagrania płyty trwają już od czwartku, 6 listopada br. i realizowane są w chełmskim studiu nagrań sQuat.

Nasze nagrania rozpoczęła Schola z parafii Świętej Rodziny, pod kierownictwem niesamowitego i pełnego humoru księdza Karola Mazura.

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3
Studio sQuat (środa, 12 listopada 2014)

Przedszkole Miejskie nr 13
Studio sQuat (poniedziałek, 17-18 listopada 2014)

Schola z Parafii Mariackiej
Studio sQuat (poniedziałek, 17 listopada 2014)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8
Studio sQuat (środa, 19 listopada 2014)

Klub Seniora „Złota Jesień”
Studio sQuat (środa, 19 listopada 2014)

Młodzieżowa Rada Miasta Chełm
Studio sQuat (środa, 19 listopada 2014)

Medialni Pastuszkowie
Studio sQuat (poniedziałek, 24 listopada 2014)

Chór Biznes
Studio sQuat (środa, 26 listopada 2014)

Chór „Hejnał”
Studio sQuat (czwartek, 27 listopada 2014)