Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie nagrało świąteczną płytę z kolędami i pastorałkami. Promocja płyty odbędzie się w piątek, 19 grudnia o godzinie 16.00 w Kawiarni Artystycznej DeCaffencja w Chełmskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

Nagrania płyty trwały kilka tygodni. Uczestniczyły w nich 132 osoby. Znalazło się na niej 14 utworów. Wszystkie doskonale wprowadzają w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Koordynatorami projektu z ramienia Stowarzyszenia byli: Tadeusz Boniecki, Justyna Fidler i Mateusz Siewielec. Do zaśpiewania kolędy udało się namówić lokalnych VIP-ów. Prezydent Chełma Agata Fisz i dyrektor Wydziału Oświaty Augustyn Okoński wspólnie z młodzieżą z ZSO nr 8 wykonali pastorałkę pt. „Marzenie”. – Jeżeli mogę zrobić coś co przyniesie pożytek innym, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym, chorym, to robię to z prawdziwą przyjemnością – mówiła prezydent Fisz.

Do udziału w tym projekcie Stowarzyszenie zaprosiło również schole i zespoły działające przy chełmskich parafiach oraz Chór Klubu Seniora „Złota Jesień” i Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał”. W nagrania chętnie włączyła się również Młodzieżowa Rada Miasta Chełm z jej opiekunem panią Edytą Chudoba.

Warto zwrócić uwagę na autorską pastorałkę zaśpiewaną specjalnie dla Hospicjum przez znanego piosenkarza Tomasza Szweda. Niezwykłym talentem i poczuciem rytmu wykazały się także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13, które również z Tomaszem Szwedem wykonały jedną z pastorałek. Nie był to debiut piosenkarski dzieci z chełmskiej trzynastki, bowiem przed rokiem dla Hospicjum ks. Malinowskiego zaśpiewały po raz pierwszy. – Mamy niezwykle uzdolnione i wrażliwe dzieci, które pod opieką naszych nauczycieli Agaty Moczarskiej i Moniki Kudelskiej mogą rozwijać również talenty muzyczne i wokalne jednocześnie wspierając hospicyjną działalność – mówi Danuta Zagórska dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie.

Po raz pierwszy w tym roku zaśpiewały dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chełmie. Ponadto na płycie usłyszymy Anioły Biznesu. W tym charakterze wystąpiły panie Ewa Jaszczuk – prezes ChSM oraz Edyta Wójtowicz i Katarzyna Przychodzka z Gospody „Sto Pociech”. W tym miejscu trzeba wspomnieć także o utalentowanych naszych dziennikarzach lokalnych mediów: Agnieszce Nowosad i Dorocie Mądral (Super Tydzień Chełmski), Przemysławie Kargulu (Bon Ton Radio), Jolancie Masiewicz (Kurier Lubelski), Katarzyna Głaz i Magdalenie Hawryluk (Tygodnik Lokalny Nowy Tydzień w Chełmie) i Tomaszu Moskalu (Grupa Medialna Ekspress Chełmski). Dziennikarze, których na co dzień czytamy lub słyszymy w radiu tym razem z sukcesem zaśpiewali wspólnie jako Medialni Pastuszkowie.

Specjalne słowo wraz z życzeniami do wszystkich, którzy wspomogą chełmskie Hospicjum im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego poprzez zakup płyty, skierowały również znane osoby. Małżonka Prezydenta RP pani Anna Komorowska, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Artur Miziński, znana aktorka Maja Komorowska i reżyser Krzysztof Zanussi.

Warto podkreślić, że wszyscy wykonawcy za wykonanie utworów nie wzięli ani złotówki. Atrakcją będzie z całą pewnością niezwykle kolorowa i pomysłowa autorska okładka na płytę przedstawiająca Św. Rodzinę. Specjalnie Dla Domowego Hospicjum narysowała ją techniką pasteli Monika Trześniowska, nauczycielka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chełmie. Tak jak wszyscy uczestnicy projektu zrobiła to charytatywnie. Płyta ukaże się w nakładzie 650 sztuk.

Będzie ją można zakupić w szkołach, parafiach oraz podczas Jarmarku Świątecznego w Chełmie. Płyta będzie dostępna także w biurze Hospicjum ks. Malinowskiego przy ul. Lwowskiej 12/4 w godzinach od 10-14.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nie odmówili naszej prośbie i zdecydowali się zaśpiewać w tak szczytnym celu. To świadczy o tym, że chcemy pomagać osobom ciężko chorym i jesteśmy wrażliwi na cierpiącego bliźniego – mówi Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.