Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

„Lecz najmilszy, wigilijny wieczór przed świętami,
Jest tak piękny, taki inny, tak oczekiwany”

Już od samego rana w placówce panowała niezwykle świąteczna atmosfera: w salach rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, a dzieci w odświętnych strojach z niecierpliwością oczekiwały narodzin Pana Jezusa.

Ten uroczysty wieczór rozpoczął się od wspólnych jasełek w wykonaniu najstarszych grup przedszkolaków: Muchomorków i Zajączków (17 grudnia) oraz Krasnali i Pszczółek (18 grudnia).

Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem opowiedzieli historię, która wydarzyła się w stajence betlejemskiej ponad dwa tysiące lat temu. Spektakl ubogacały piękne kolędy w wykonaniu dzieci, gości, rodziców i dziadków.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Longin Jan Okoń, zaprzyjaźniony z przedszkolem poeta, Pan Tadeusz Boniecki prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie wraz ze współpracownikami oraz Pan Dariusz Mika właściciel studia nagrań Squat, w którym dzieci nagrały 2 pastorałki do płyty: „Kolęda dla Hospicjum”.

Po części artystycznej odbyła się aukcja charytatywna na rzecz chełmskiego hospicjum. Zlicytowano 73 przedmioty uzyskując łączną sumę ponad 3639 zł.

Ważnym momentem były życzenia świąteczne Pana Longina Jana Okonia skierowane do nauczycieli, pracowników przedszkola, rodziców, a przede wszystkim dzieci. Uroczystość zakończyła się modlitwą prowadzoną przez ks. Pawła Janczaka i łamaniem się opłatkiem.

Ten wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

– Bardzo dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom dzieci, za dar serca złożony w trakcie dwóch aukcji. Pamiętajmy, że Boże Narodzenie nie trwa dwa dni w roku lecz przez cały czas, kiedy opiekujemy się najbardziej potrzebującymi, jesteśmy blisko nich i wspieramy na różne sposoby – mówi Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.