Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Zwrócenie uwagi młodych ludzi na problemy potrzebujących oraz zbiórka pieniędzy na zakup elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych, to główne cele trzeciej już edycji akcji „My pomagamy – Ty też możesz”. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Młodzieżowa Rada Miasta Chełm. W jego organizację już po raz kolejny włączyli się sami radni jak i inni uczniowie chełmskich szkół.

Pomysłodawcą akcji jest wolontariusz Hospicjum Mateusz Siewielec. – Trzeba mieć zawsze czas na pomaganie innym, szczególnie gdy w grę wchodzą osoby chore – mówi Mateusz. – Ale większe efekty osiągniemy gdy działamy razem.

Swoim pomysłem przed kilku laty Mateusz zaraził radnych Młodzieżowej Rady Miasta oraz inne osoby związane z chełmskim Hospicjum Domowym im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego. I tak już od trzech lat, dzięki m.in. ofiarności chełmskiej młodzieży los ludzi ciężko chorych choć na chwilę staje się lepszy.

Tegoroczna edycja akcji „My pomagamy – Ty też możesz” będzie do końca marca prowadzona w chełmskich gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Jak mówi Damian Tarasewicz, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Chełm w każdej ze szkół akcja ma różny przebieg. Ale cel wszędzie jest taki sam. Chodzi o zainteresowanie młodzieży problemami ludzi nieuleczalnie chorych i zbiórkę pieniędzy na zakup łóżek rehabilitacyjnych dla Hospicjum.

– Mamy nadzieję, że ta bardzo potrzebna akcja poza sferą materialną, będzie również uwrażliwiała młodzież na ludzi doświadczonych przez los chorobą. – podkreśla Edyta Chudoba, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Chełm.

Z inicjatywy młodych ludzi cieszy się także Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego. – Mamy wspaniałych młodych ludzi. Są bardzo wrażliwi i chętnie poświęcają swój czas drugiemu człowiekowi. Dziękuję radnym z Młodzieżowej Rady Miasta Chełm oraz wszystkim wolontariuszom ze szkół za włączenie się w ogniwo pomocy naszemu Hospicjum. Łóżka wzbogacą wyposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, którą prowadzi Hospicjum. – Sprzęt wypożyczamy rodzinom obłożnie chorych nieodpłatnie – mówi Boniecki. – Niestety, skromne zasoby wypożyczalni Hospicjum nie zawsze pozwalają wspomóc potrzebujących w wystarczającym zakresie. Stąd każda pomoc, jest dla nas tak cenna i bardzo za nią dziękujemy.

Organizatorzy charytatywnego przedsięwzięcia chcą też już teraz podziękować prezydent miasta Agacie Fisz i dyrektorowi wydziału oświaty Augustynowi Okońskiemu za wsparcie przy organizacji akcji „My pomagamy – Ty też możesz”. Dzięki zbiórkom w drugiej edycji akcji przeprowadzonej wspólnie z chełmską młodzieżą, Hospicjum zakupiło dwa łóżka.