Kontakt z naszym Hospicjum

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego zrzesza ludzi dobrej woli, pragnących nieść pomoc chorym, znajdującym się w terminalnej fazie choroby – głównie nowotworowej oraz ich rodzinom.

Obecnie naszą opieką otaczamy 30 chorych z terenu Chełma. Są to osoby z chorobami nowotworowymi i przewlekłymi. W Stowarzyszeniu opiekę medyczną w domach sprawuje lekarz opieki paliatywnej. Dodatkowo chorymi w ich środowisku zajmuje się fizjoterapeuta i pielęgniarka a także psycholodzy oraz w miarę potrzeb ksiądz. – Ponieważ działamy jeszcze zbyt krótko, to jak na razie nie ubiegaliśmy się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, dzięki temu środki na działalność pozyskujemy głównie z tzw. „jednego procenta”, oraz różnych akcji charytatywnych. Inny sposób finansowania zapewnia równie dobrą opiekę medyczną ze strony naszego Hospicjum. Chorzy objęci opieką nie ponoszą żadnych kosztów. Dzięki temu, że posiadamy własną wypożyczalnię, możemy zapewnić również rodzinom objętym naszą opieką, bezpłatny sprzęt najbardziej potrzebny i ułatwiający opiekę nad chorym w domu rodzinnym – informuje Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe.

– W związku z tym, że przybywa nam podopiecznych, jesienią tego roku planujemy ogłosić nabór kandydatów na wolontariuszy. Przyda się każda pomoc. Czym zajmują się wolontariusze w naszym hospicjum? – Działają na wielu płaszczyznach. Wolontariusze akcyjni pomagają przy organizacji zbiórek i przedsięwzięć charytatywnych oraz innych pracach niezbędnych w funkcjonowaniu chełmskiego hospicjum domowego. Inne natomiast zadanie mają do spełnienia wolontariusze specjalistyczni np. pielęgniarki, masażyści. Wykonują zabiegi zalecane przez lekarzy. Natomiast grupa wolontariuszy medycznych wspiera naszych podopiecznych domach. – Odwiedzają chorych, spędzają z nimi czas: rozmawiają, czytają, podają posiłki, pomagają w codziennych czynnościach domowych. – dodaje Tadeusz Boniecki.

W gronie swoich wolontariuszy chętnie przywitamy zarówno osoby aktywne zawodowo jak i takie które przeszły już na emeryturę, rentę, bądź też z różnych innych powodów nie pracują. Liczymy także na pracowników służby zdrowia.

Naszym wolontariuszom zapewniamy kompleksowe szkolenie.

Przypominamy też że przy naszym Stowarzyszeniu działają dwie grupy wsparcia: dla osób będących w żałobie po utracie najbliższych i grupa wsparcia dla osób po przebytej chorobie nowotworowej.

Zachęcamy także do zgłaszania chorych na nowotwory. Chętnie obejmiemy ich nasza opieką medyczną.

Każdy, kto chciałby pomóc hospicjum i naszym podopiecznym, poświęcając swój czas, uwagę i dobre serce, może kontaktować się z chełmskim biurem stowarzyszenia w poniedziałek od 10-16, wtorek – piątek w godz. 10-14, ul. Lwowska 12/4 (I piętro, wejście od pl. Kupieckiego), tel. 82 564 50 11, tel. 667 939 941.

Można też pisać na adres mailowy: hospicjumdomowe.chelm@gmail.com