Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego przygotowuje pod koniec roku kalendarzowego swoje wydawnictwo. Tym razem nie będzie to płyta z kolędami, jak to miało miejsce przez ostatnie dwa lata, a kalendarz ścienny na najbliższy rok.

Nakład tego kalendarza jest niewielki, bo liczy 500 egzemplarzy. Znalazły się w nim zdjęcia z różnych hospicyjnych akcji i wydarzeń. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność placówki.

Stowarzyszenie funkcjonuje od 6 lat. Jest organizacją pożytku publicznego. Fundusze pozyskuje z odpisów 1% podatku. Dzięki tym środkom zapewnia swoim podopiecznym specjalistyczną opiekę medyczną. Przy hospicjum działa bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oraz grupa wsparcia dla osób w żałobie i po chorobie nowotworowej.

Obecnie hospicjum ma pod swoją opieką ponad trzydziestu chorych z Chełma.

– Możemy zaopiekować się jeszcze kilkoma osobami – deklaruje Tadeusz Boniecki, prezes stowarzyszenia.

Kalendarz będzie do nabycia już niebawem, m.in. w parafiach, w biurze hospicjum przy ul. Lwowskiej 12/4. Będzie też można go nabyć podczas świątecznego jarmarku, jaki odbędzie się na pl. Łuczkowskiego.

Super Tydzień Chełmski