Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Siedemnaście osób wzięło udział 9 lutego 2016r. w szkoleniu dla wolontariuszy zorganizowanym przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. W tej grupie znaleźli się uczniowie, studenci, emeryci i osoby czynne zawodowo. Choć różni ich wiele, łączy jedno: chęć bezinteresownej pomocy innym ludziom.

Szkoleniem adeptów wolontariatu zajęli się: Alan Błotniak – lekarz medycyny, psycholog Anna Pasieczna i Stanisława Gutalska Członek Stowarzyszenia.

Uczestnicy zajęć wysłuchali wykładów o prawach i obowiązkach wolontariuszy, zagadnieniach medycznych związanych z opieką hospicyjną oraz psychologicznych aspektach pracy wolontariuszy.

Dowiedzieli się z jakimi problemami mogą spotkać się w pracy i jak sobie z nimi poradzić. Usłyszeli, jak ważny jest pierwszy kontakt z podopiecznym, bo to od niego w dużej mierze zależy, jak wyglądać będzie dalsza relacja. Podczas szkolenia mówiono też o tym, że istotną rolę w kontakcie wolontariusza z podopiecznym pełni zaufanie, oraz o tym, że dobry wolontariusz powinien umieć zapewnić osobie, która otacza opieką, poczucie bezpieczeństwa.

Prowadzący szkolenie życzyli nowym wolontariuszom dużo wyrozumiałości, cierpliwości i empatii w pracy z podopiecznymi.

– Cieszymy się, że tyle osób chce poświęcić się pomocy innym – mówi prezes stowarzyszenia Tadeusz Boniecki. – Mamy nadzieję, że zorganizowane przez nas szkolenie pomoże naszym wolontariuszom w pracy. Przed nimi wiele wyzwań, ale jestem przekonany, że świetnie sobie z nimi poradzą.

Nowi wolontariusze będą pomagać podopiecznym chełmskiego hospicjum oraz angażować się w akcje charytatywne organizowane przez stowarzyszenie.

Szkolenie można było zorganizować dzięki pomocy Marzeny Kwiatek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10, która udostępniła salę na zajęcia. Serdecznie dziękujemy.