Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Dnia 11 marca 2016r. Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie już po raz kolejny włączyło się w coroczną zbiórkę uliczną organizowaną przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. Dzieci wraz z nauczycielami wyszły na ulice naszego Miasta, by zebrać środki, które przekazane zostaną na opiekę medyczną nad chorymi i zakup sprzętu rehabilitacyjnego do funkcjonującej przy Hospicjum bezpłatnej wypożyczalni. Przedszkolaki zachęcały wszystkich do wrzucania symbolicznej złotówki oraz rozdawały ulotki informacyjne chełmskiego Hospicjum i kwiaty – żonkile, które są symbolem nadziei. Nasi mali wolontariusze zostali mile przyjęci również w Urzędzie Miasta i Radiu Bon Ton. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie finansowe.

fot. PM nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi

W piątek 11 marca 2016r. obok gmachu Starostwa Powiatowego w Chełmie, młodzi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4 kwestowali na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego.

Młodzi wolontariusze pod opieką swoich wychowawców i rodziców zbierały datki do specjalnie oznakowanych puszek. W akcji wzięli udział uczniowie z klasy Ib oraz kl. VIb. Pomimo wiosennego chłodu młodzi wolontariusze gorąco zachęcali przechodniów do zasilenia puszek.

Kwota nazbierana przez szkołę to 958,86 zł.

„Pragniemy serdecznie podziękować koordynatorom oraz wszystkim wolontariuszom, którzy brali udział w kweście, tak samo jak wszystkim darczyńcom. Każda taka akcja, pozwala nam codziennie pomagać naszym podopiecznym zmagającym się z najcięższymi chorobami i cierpieniem. Dzięki wam, ich życie może być lepsze.” mówi Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia.

Koordynatorami akcji były: Anna Jabłońska i Edyta Rudnik.

fot. SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi