Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Jarosław Buczek, Marlena Stangryciuk „Mika”, Giedur, Nor Named Yet, Mada-Bis, Kajson, grupy taneczne Młodzieżowego Domu Kultury, oraz młodzież z II LO w Chełmie wystąpili na scenie Chełmskiego Domu Kultury w koncercie charytatywnym „Gwiazdka w sercu”.

Była to już trzecia edycja tej imprezy. Akcję zorganizowali nauczyciele oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie. Zbierano pieniądze na rzecz Adriana Korpysza, absolwenta II LO oraz podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.

Fundusze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Adriana, opiekę medyczną nad chorymi oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego do funkcjonującej przy hospicjum bezpłatnej wypożyczalni.

Oprócz zbiórki do puszek, odbył się kiermasz ciast oraz loteria fantowa.

Za przybycie na koncert i wsparcie akcji podziękowała Marta Klasura, dyrektor II LO w Chełmie. W imieniu II LO zadeklarowała dalszą pomoc i wsparcie dla hospicjum. Z kolei Anna Pasieczna, psycholog i członek zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. K. Malinowskiego, opowiedziała o planach związanych z utworzeniem hospicjum stacjonarnego w Chełmie, do którego przymierza się stowarzyszenie.

– Będzie to ogromne przedsięwzięcie, ale wierzymy, że nam się to uda dzięki takim ludziom jak państwo, którzy zaszczyciliście swoją obecnością dzisiejszy koncert, ludziom o sercach wrażliwych na drugiego człowieka, zwłaszcza na człowieka cierpiącego – powiedziała A. Pasieczna.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowała Agata Fisz, prezydent Chełma, zaś patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Super Tydzień Chełmski oraz Radio Bon Ton. Koncert odbył się 15 lutego.

Super Tydzień Chełmski

 
fot. II LO & Clody Photography

fot. Brothers Photographers

fot. MMM Foto