Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Wydział spraw społecznych rozstrzygnął konkurs ofert na realizację zadań z zakresu promocji i ochrony zdrowia, w tym działalności leczniczej. W budżecie zarezerwowano na ten cel 10 tys. zł.

Jedyną organizacją pozarządową, która otrzymała wsparcie od miasta, jest Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego. Niestety, stowarzyszenie nie otrzymało pełnej puli, jaką samorząd przeznaczył na ten cel. Na realizację propozycji zgłoszonych w ramach konkursu hospicjum dostało 9 tys. 158 zł. Dotacja ma być wydatkowana na projekt pod nazwą „Godne życie”.

– To pomoc chorym na nowotwory i ich rodzinom, będącym pod opieką naszego hospicjum – tłumaczy prezes stowarzyszenia Tadeusz Boniecki. – Wszystkie takie osoby mogą korzystać z pomocy psychologicznej i fizjoterapeuty, oczywiście bezpłatnie. Naszą ofertę nazwaliśmy właśnie „Godne życie”, bo my robimy wszystko, aby chory mógł godnie żyć.

Super Tydzień Chełmski