Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Chełmskie Centrum Wolontariatu działające przy Stowarzyszeniu Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie zorganizowało dwudniowe szkolenie dla wolontariuszy.

Szkolenie odbyło się w dniach 18-19 października 2017 roku (środa i czwartek) w godzinach od 16.00-19.00 w budynku Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich przy ul. Reformackiej 13 w Chełmie. W szkoleniu uczestniczyło 78 osób. Byli to uczniowie chełmskich szkół, osoby pracujące i emeryci. Wszyscy zapoznali się z tematyką dotyczącą praw i obowiązków wolontariusza, zagadnieniami związanymi z opieką hospicyjną oraz psychologicznymi aspektami pracy wolontariusza. Wykładowcami byli: Anna Pasieczna (psycholog), Aneta Ufnal (pielęgniarka), dr Krystyna Szpak-Lipińska, Stanisława Gutalska.

– W szkoleniu uczestniczyło aż 78 osób. To dobry znak na przyszłość. Nie brakuje osób chcących bezinteresownie pomagać drugiemu człowiekowi. Pytania jakie zadawali uczestnicy szkolenia dla wolontariuszy świadczą o tym, że tematyka hospicyjna nie jest im obca. Jestem przekonany, że będą dobrymi i ofiarnymi wolontariuszami – mówił Tadeusz Boniecki, prezes naszego Hospicjum.

Uczestnicy bezpłatnego szkolenia otrzymali zaświadczenia o jego ukończeniu.

Działające przy Stowarzyszeniu Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego Chełmskie Centrum Wolontariatu, jest częścią projektu pt. „Młodość w starości” który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.