Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Zwrócenie uwagi młodych ludzi na problemy potrzebujących oraz zbiórka pieniędzy na zakup elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych dla podopiecznych Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, to główne cele piątej już edycji akcji „My pomagamy – Ty też możesz”. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Młodzieżowa Rada Miasta Chełm. W jego organizację już po raz kolejny włączyli się sami radni jak i inni uczniowie chełmskich szkół.

Tegoroczna edycja akcji „My pomagamy – Ty też możesz” będzie prowadzona do 20 kwietnia w chełmskich podstawówkach i szkołach ponadpodstawowych. Jak mówi Kacper Jasyk, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Chełm w każdej ze szkół akcja ma różny przebieg. Ale cel wszędzie jest taki sam. Chodzi o zainteresowanie młodzieży problemami ludzi nieuleczalnie chorych i zbiórkę pieniędzy na zakup łóżek rehabilitacyjnych dla Hospicjum.

– Mamy nadzieję, że ta bardzo potrzebna akcja poza sferą materialną, będzie również uwrażliwiała młodzież na ludzi doświadczonych przez los chorobą. – podkreśla Edyta Chudoba, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Chełm.

Z inicjatywy młodych ludzi cieszy się także Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego. – Mamy wspaniałych młodych ludzi. Są bardzo wrażliwi i chętnie poświęcają swój czas drugiemu człowiekowi. Dziękuję radnym z Młodzieżowej Rady Miasta Chełm oraz wszystkim wolontariuszom ze szkół za włączenie się w dzieło pomocy naszemu Hospicjum. Dotychczas dzięki wsparciu ze strony chełmskiej młodzieży zakupiliśmy kilka nowoczesnych łóżek z których korzystają chorzy. Nowe łóżka również wzbogacą wyposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, którą prowadzi Hospicjum. – Sprzęt wypożyczamy rodzinom obłożnie chorych nieodpłatnie – mówi Boniecki. – Niestety, skromne zasoby wypożyczalni Hospicjum nie zawsze pozwalają wspomóc potrzebujących w wystarczającym zakresie. Stąd każda pomoc, jest dla nas tak cenna i bardzo za nią dziękujemy.