Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Klienci drogerii robili zakupy skanując aplikację Rossmann PL, dzięki czemu firma mogła podarować produkty o wartości 5 mln zł 222 organizacjom w całej Polsce. W województwie lubelskim pomoc: kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt trafiła do trzynastu organizacji, w tym do Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.

 

 

W kwietniu 2017 r. sieć uruchomiła dla swoich klientów aplikację umożliwiającą wstąpienie do Klubu Rossmann. Zależało im, by zaproponować coś więcej niż samą aplikację z indywidualną ofertą oraz dodatkowymi rabatami. Dlatego dokonując zakupów klienci jednocześnie wspierali lokalne organizacje pomagające potrzebującym: dzieciom, chorym, osobom starszym, bezdomnym zwierzętom. W ubiegłym roku wsparliśmy w ten sposób 147 instytucji: domów dziecka, domów samotnych matek, hospicjów czy schronisk produktami o wartości 3,5 miliona złotych.

W tym roku firma Rossmann obchodziła 25tą rocznicę swojej działalności w Polsce. Chcąc ją uczcić w szczególny sposób. W ramach II edycji akcji „Pomagamy jak umiemy” przekazali produkty o wartości 5 mln zł aż 222 instytucjom w całej Polsce!

Aplikacja podczas trwania akcji – od 1 stycznia do 31 października 2018r. – także w tym roku działała jak „skarbonka”. Ponownie poprosili swoich pracowników w drogeriach, by to oni wskazali organizacje charytatywne ze swojego miasta czy regionu, bo to oni najlepiej wiedzą, kto w ich sąsiedztwie potrzebuje pomocy. Następnie na stronie www.rossmann.pl/pomagamy odbyło się głosowanie i to klienci ostatecznie wybrali, kogo w tym roku wsparł Rossmann. We wszystkich drogeriach widniały informacje, na jaką organizację zbierane są środki. Pomoc – w postaci kosmetyków, chemii, pieluch, karmy – trafiła już do wszystkich organizacji. Domy dziecka, hospicja czy schroniska same decydowały o tym, co im się najbardziej przyda z oferty dostępnej w Rossmannie.

W regionie lubelskim wsparcie otrzymało od Rossmanna trzynaście organizacji. Są wśród nich: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Moj Dom” w Radzyniu Podlaskim czy Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie, znane stowarzyszenia i towarzystwa, takie jak Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich w Lublinie czy Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” oraz fundacja, stowarzyszenie i schronisko dla zwierząt w Zamościu, Białej Podlaskiej czy Lublinie. Dzięki zaangażowaniu klientów i pracowników drogerii wspólnie zebraliśmy dla lubelskich organizacji ponad 268 tys. zł.

Na stronie www.rossmann.pl/pomagamy mogą Państwo sprawdzić, które organizacje otrzymały wsparcie w ramach akcji „Pomagamy jak umiemy”.

W ramach Klubu Rossmann firma planuje już kolejną edycję akcji „Pomagamy jak umiemy”, która będzie realizowana w 2019 roku.

Wykaz organizacji działających na terenie województwa lubelskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymali poszczególne instytucje:

L.p. Nazwa organizacji Zebrane środki
1. Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” 5 200,00 zł
2. Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska „Zea” 9 616,42 zł
3. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie 14 932,40 zł
4. Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krasnymstawie 16 862,17 zł
5. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie 17 087,00 zł
6. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok Za Krokiem” w Zamościu 18 389,59 zł
7. Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej 19 851,28 zł
8. Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie 21 631,05 zł
9. Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” 21 817,98 zł
10. Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich w Lublinie 23 300,26 zł
11. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Mój Dom” w Radzyniu Podlaskim 29 613,59 zł
12. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia 31 700,56 zł
13. Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach „Wspólny świat” w Białej Podlaskiej 38 003,72 zł