Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Na terenie powiatu chełmskiego ma powstać kompleks hospicyjny. Jego budowę planuje Stowarzyszenie Hospicjum Domowe. W jego skład wchodziłyby m.in. całodobowe hospicjum stacjonarne i dom opieki długoterminowej. Kompleks miałby znajdować się w miejscowości Nowiny koło Chełma.

Zajmują się osobami chorymi już od dziesięciu lat. Chełmskie Stowarzyszenie ma pod swoją opieką blisko dwieście osób. Tymczasem jest to opieka paliatywna w domu chorego.

Jak dotąd na terenie powiatu chełmskiego nie było hospicjum stacjonarnego. W Chełmie działa kilka firm oferujących takie usługi komercyjnie. Budowa ośrodka jest też odpowiedzią na głosy mieszkańców, bo wymagających stałej opieki cały czas przybywa. Środki na utworzenie hospicjum pochodzą głównie z funduszy unijnych. W regionie działa obecnie pięć hospicjów stacjonarnych: w Lublinie, Puławach, Łabuńkach koło Zamościa, Lubartowie i Włodawie.

(źródło: Panorama Lubelska, TVP3 Lublin)