Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Pani Waleria z Australii przekazała na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie tysiąc dolarów australijskich. Kobieta ma 95 lat i dobrze wie, jakie są potrzeby tego typu placówek. Od lat spełnia się jako… wolontariuszka.

To było niezwykłe wydarzenie dla chełmskiego hospicjum. Darowizna, którą przekazała pani Waleria, jest bardzo ważnym gestem dla społeczności całego stowarzyszenia. Ofiarodawczyni przyjechała do swojego syna, który mieszka w Chełmie z myślą, że chce przekazać na cel charytatywny pewną sumę pieniędzy.

– Syn pani Walerii wskazał nasze hospicjum, bo wiele czytał o naszej działalności. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni – mówi Tadeusz Boniecki, prezes stowarzyszenia. – Pani Waleria odwiedziła nas w biurze i podjęła decyzję o przelaniu tysiąca dolarów australijskich na konto hospicjum. To dla nas spora kwota.

Boniecki z zachwytem opowiada o 95-latce, która mimo sędziwego wieku jest osobą energiczną, w pełni sprawną i niezwykle ciekawą.

– Opowiedziała nam, że w Australii działa jako wolontariuszka w hospicjum, gdzie podtrzymuje na duchu często znacznie młodszych od siebie pacjentów. Pomaga im rozmową, pociesza i daje nadzieję – opowiada Boniecki.

Super Tydzień Chełmski