Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Kochani! Potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego na zakup samochodu ambulansu. Możecie nam pomagać wpłacając za pośrednictwem zrzutki na ten cel. Kliknij tutaj i wesprzyj

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie (woj. lubelskie) zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe na zakup samochodu ambulansu, który jest nam niezbędny do wyjazdów do chorych terminalnie z terenu miasta Chełm i okolicznych gmin powiatu chełmskiego. Tylko w ubiegłym roku z naszej domowej pomocy hospicyjnej skorzystało ponad 300 chorych.

Chcemy zakupić nowy ambulans który usprawni i polepszy pracę naszego medycznego zespołu hospicyjnego oraz pozwoli na szybki dojazd do chorego. Przez 10 lat naszej dotychczasowej działalności, mieliśmy pod opieką kilka tysięcy osób chorych na nowotwory, jakoś radziliśmy sobie w hospicjum bez służbowego ambulansu. Nasz zespól hospicyjny (lekarz, pielęgniarki, fizjoterapeuta, psycholog) do chorych terminalnie dojeżdżali swoimi własnymi samochodami które po przejechaniu setek kilometrów, ulegały częstym awariom. Takie sytuacje zagrażające funkcjonowaniu naszego hospicjum, sprawiały że musieliśmy wypożyczać samochód, bo nie posiadamy własnego ambulansu. Ta sytuacja trwa i w chwili obecnej. Z każdym dniem stale przybywa nam chorych na nowotwory, wymagających korzystania z różnego rodzaju zabiegów w domu, specjalistycznego sprzętu medycznego, środków opatrunkowych i innych, pomagających osobom terminalnie chorym godnie żyć bez konieczności hospitalizacji.

Obecnie bezpośrednią domową opieką hospicyjną obejmujemy 30 chorych z miasta Chełm i okolicznych gmin powiatu chełmskiego, w promieniu ponad 60 kilometrów. Nasza pielęgniarka odwiedza chorych codziennie, wykonując przy tym wszelkie zabiegi zlecone przez lekarza. Pomimo iż nie posiadamy kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, chorzy mają z naszej strony zapewnioną pełną całodobową i bezpłatną oraz fachową opiekę medyczną a także poradnictwo.

Rodziny zgłaszają coraz większą potrzebę objęcia opieką ich chorych ze strony naszego Hospicjum, jednak zdarza się, że z przykrością musimy im odmówić naszej pomocy, ze względu na zbyt daleką odległość od miasta Chełm. Brak służbowego ambulansu uniemożliwia bowiem dojazd do miejscowości zamieszkania chorego.

Dochodzi do prawdziwych dramatów, bo nikt np. w środowisku wiejskim od strony medycznej nie chce zająć się chorym na nowotwór. Tego podstawowego obowiązku do opieki i ochrony zdrowia niestety nie wypełniają należycie lekarze rodzinni z wiejskich ośrodków zdrowia. Z tego powodu chorzy terminalnie są traktowani jak osoby wykluczone społecznie a ich więzi społeczne z otoczeniem są znacznie ograniczone. Brak pomocy medycznej w ostatnim stadium życia, to prawdziwy dramat dla rodziny a także chorego, któremu towarzyszy związany z nowotworem ból nie do zniesienia.

Abyśmy mogli pomóc chorym godnie żyć chorym na raka, konieczny jest samochód ambulatorium, którego w chwili obecnej nie posiadamy. Wartość nowego pojazdu tego typu wynosi aż 70 tysięcy złotych.

Jesteśmy niewielkim hospicjum z równie niewielkim budżetem, wystarczającym jedynie na zapewnienie opieki medycznej. Nie jesteśmy więc w stanie z własnych środków finansowych zakupić tak potrzebnego nam samochodu ambulansu. Dlatego też zwracamy się z prośbą do Was kochani, o wsparcie w zakupie takiego pojazdu.

Pomóż zebrać 70 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż nam wyprzedzić raka.

W imieniu Zarządu
Prezes
Stowarzyszenia Hospicjum Domowe
im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego
w Chełmie
Tadeusz Boniecki