Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

We wtorek, 10 grudnia maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, zorganizowały w Chełmskiej Bibliotece Publicznej wyjątkowe jasełka. Wyjątkowe, ponieważ połączone z aukcją ozdób świątecznych na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. Młodych artystów oglądali widzowie, którzy po brzegi wypełnili salę widowiskową. Wśród nich były rodziny przedszkolaków, przedstawiciele Stowarzyszenia Hospicjum Domowe, Urzędu i Rady Miasta, Kuratorium Oświaty, jak również kultury i duchowieństwa. Podczas licytacji zebrano dla hospicjum 3600 zł.

Końcówka roku to czas, kiedy wiele osób pogrążonych jest w szaleńczej gonitwie, szale zakupów i przedświątecznych przygotowań. Bożonarodzeniowe Jasełka przygotowywane przez wychowanków przedszkola to doskonały moment do zadumy nad cudem narodzin Mesjasza w stajence Betlejemskiej. Z inicjatywy pani Dyrektor Danuty Zagórskiej coroczną tradycją w Przedszkolu Miejskim nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie jest przygotowywanie przez dzieci jasełek, którym przyświeca szczytny cel, wspierania działalności Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.

Od kilku tygodni nasze 5-6 latki uczyły się wyznaczonych ról, układów tanecznych oraz pastorałek.

W tym roku jasełkowe spotkanie odbyło się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti. Celem tego projektu stało się zaangażowanie wszystkich chełmskich placówek oświatowych w przygotowanie świątecznych ozdób, stroików i upominków, których licytacja wspomogła potrzeby podopiecznych hospicjum.

W uroczystości udział wzięli zacni goście: Ksiądz Dziekan Józef Piłat Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie, Pan Daniel Domoradzki II zastępca prezydenta Miasta Chełm, Pani Maria Pawłowicz Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie, Pan Dariusz Grabczuk Wiceprzewodniczący Rady Miasta Chełm, Pan Robert Chełmicki Dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej, Pan Tadeusz Boniecki Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych, Pani Małgorzata Sikorska autorka bajek dla dzieci, Pani Irena Jarosz Sołtys Gminy Wereszcze Małe, Pani Danuta Długosz Przedstawiciel Domu Kultury w Rejowcu.

Piękne występy dzieci wprowadziły gości w magiczny, niezapomniany klimat świąt i sprawiły, że zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Wystawione Jasełka wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, który sprzyjał idei dzielenia się dobrem. Tegorocznej licytacji na rzecz podopiecznych hospicjum przyświecała myśl Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w te przedsięwzięcie okazując serce dla najbardziej potrzebujących. Z radością informujemy, że w trakcie tegorocznej licytacji zebrano około 4000 zł. Ostateczną kwotę podamy niezwłocznie po podliczeniu wszystkich licytowanych przedmiotów.


Podsumowanie licytacji

Podczas Spotkania Jasełkowego 10 grudnia 2019r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti odbyły się licytacje stroików bożonarodzeniowych.
Łączna kwota, która została przekazana na rzecz podopiecznych
Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, to 3855 zł.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i zaproszonym Gościom za hojność i okazane serce.
Dzieciom i Nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie części artystycznej oraz stroików na licytację.

fot. ChBP

fot. Szymon