Działające w Chełmie i regionie od prawie 10 lat Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego poszukuje osoby, która pełnić będzie obowiązki koordynatora wolontariuszy.
– Nasze Hospicjum wspiera terminalnie chorych oraz osoby w podeszłym wieku, które nie radzą sobie w podstawowych czynnościach. Szukamy w chwili obecnej koordynatora, który pokieruje naszymi wolontariuszami – mówi Tadeusz Boniecki, prezes stowarzyszenia.
Wolontariusze nie wykonują czynności typowo medycznych, ale odciążają rodzinę od codziennych obowiązków, a koordynator zajmuje się m.in. organizacją ich zajęć.
Osoby zainteresowane funkcją koordynatora wolontariuszy Hospicjum proszone są o zgłaszanie się na rozmowę do biura stowarzyszenia przy ul. Lwowskiej 12/4 w Chełmie.