Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Jak co roku, tym razem 7 stycznia, wszyscy ludzie dobrej woli działający w ramach Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym w murach Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie.

Tradycyjnie już spotkanie wigilijne rozpoczął modlitwą ks. Dziekan Józef Piłat Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie, a Tadeusz Boniecki Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie złożył wszystkim życzenia i poinformował o działaniach Stowarzyszenia i planach budowy stacjonarnego hospicjum.

Z inicjatywy pani dyrektor Danuty Zagórskiej coroczną tradycją w Przedszkolu nr 13 jest przygotowywanie przez dzieci jasełek, którym przyświeca szczytny cel, wspierania działalności hospicjum. Występy dzieci, ich układy taneczne i pastorałki, wprowadziły gości w magiczny, wzruszający, świąteczny nastrój i sprawiły, że zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali i oglądali małych aktorów.

Po jasełkach był czas na łamanie się opłatkiem, kolędowanie oraz rozmowy z wolontariuszami, duszpasterzami czy zarządem sprawującym opiekę nad stowarzyszeniem.

fot. Jolanta Masiewicz