Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowego Tadeusz Boniecki zachęca chełmian do wpłacania datków na rzecz organizacji, którą kieruje. – Zamiast kupować kwiaty na groby naszych zmarłych, przeznaczmy te pieniądze dla żywych, którzy potrzebują naszego wsparcia – apeluje.

Z racji pandemii nasze wizyty na nekropoliach, jeśli w ogóle dojdą do skutku, będą bardzo ograniczone. Stąd pomysł, aby ograniczyć w tym roku „cmentarne” zakupy i przeznaczone na ten cel pieniądze wpłacić na rzecz chełmskiego hospicjum.

– Od jakiegoś czasu obserwujemy takie praktyki np. na pogrzebach. Rodzina osoby zmarłej prosi uczestników o wsparcie naszego stowarzyszenia, zamiast kupowania wiązanek kwiatów, które przecież i tak trzeba będzie wyrzucić – tłumaczy Boniecki. – Pamięć jest ważna, ale też musimy pamiętać o tych, którzy liczą na nasze wsparcie. Dlatego postanowiliśmy jako stowarzyszenie zaapelować o wsparcie naszej organizacji. W ramach wdzięczności będziemy się modlić w intencji wszystkich darczyńców.

Hospicjum opiekuje się osobami chorymi przewlekle lub chorującymi na nowotwory. Wsparcie udzielane jest także rodzinom pacjentów. Posługa hospicyjna jest bezinteresowna, a opieka całkowicie bezpłatna. Stowarzyszenie dysponuje sprzętem rehabilitacyjno-medycznym i specjalistycznymi środkami opatrunkowymi, które bezpłatnie udostępnia swoim podopiecznym. Ponadto na wsparcie mogą też liczyć osoby w żałobie oraz po chorobie nowotworowej, dla których powołane zostały grupy wsparcia.

Osoby, które chciałyby wesprzeć hospicjum, proszone są o wpłaty na konto: 39 1020 1563 0000 5702 0083 6759 Bank PKO BP oddz.1 w Chełmie.

Super Tydzień Chełmski