Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Prezentujemy na naszej stronie ozdoby świąteczne, jakie zostały podarowane dla Hospicjum przed świętami. Prezent w postaci kolorowych kartek, bombek oraz stroików przygotowali uczniowie z chełmskich szkół pod opieką swoich wychowawców.

 

 

 

 

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie składa serdeczne podziękowania Pani Alicji Kowalik, kadrze oraz dzieciom z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi (ul. Rejowiecka 76), za podarowanie dla Hospicjum prezentu w postaci kolorowych kartek oraz paczuszek ze słodyczami, które trafią do Naszych podopiecznych.

 
Szkoła Podstawa nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie
Szkolne Koło Caritas | opiekunowie: Aneta Kowalewska, Joanna Wicha, Marzena Chrabąszcz

Pandemia koronawirusa zmieniła szkolne życie. Jednak wolontariusze SK Caritas pamiętają o tych, którzy co roku czekają na wsparcie. Ósemkowa akcja „Coś wyjątkowego dla chorego” prowadzona na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie już na stałe zapisała się w szkolnym kalendarzu oraz w sercach wolontariuszy.
Już od kilku lat wolontariusz Stasiek Kusy z kl. VI c wspólnie z mamą p. Justyną przygotowują podopiecznym chełmskiego hospicjum wyjątkowe ozdoby świąteczne. Serdecznie dziękujemy za udział w tej świątecznej akcji.

 
III edycja akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta” – grudzień 2020

Celem inicjatywy pod patronatem MEN jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.
Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji „Razem na Święta” miała odmienny, ale bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Uczniowie klas VII i VIII podczas lekcji informatyki zrealizowali jedno z zadań akcji. Wykonali kartki z życzeniami świątecznymi w edytorach grafiki online i rozesłali je pocztą elektroniczną do rodziny, znajomych oraz podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Nowinach i Bończy, Hospicjum Domowego w Chełmie. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyniła się do budowania szkolnej wspólnoty oraz umacniania więzi między pokoleniami.
Postawa młodzieży Ósemki czyni Święta Bożego Narodzenia piękniejszymi i radośniejszymi, zwłaszcza dla ludzi potrzebujących wsparcia.
Opiekunem realizacji świątecznego projektu była p. Aneta Kowalewska.
 

Życzenia świąteczne od społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie