Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

W Szkole Podstawowej nr 11 w Chełmie im. Ireny Sendlerowej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu AGD o wartości 50 tysięcy złotych dla placówek i organizacji niosących pomoc najbardziej potrzebującym osobom z terenu miasta. Wśród kilkunastu obdarowanych znalazło się i nasze hospicjum.

Chełm został zwycięzcą 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą”. Sukces w plebiscycie o tytuł Świetlnej Stolicy Polski przyniosło miastu 8 671 oddanych przez mieszkańców głosów, które pozwoliły pokonać po drodze 188 innych miejscowości.

W nagrodę, obok tytułu, do Chełma trafił sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł. – Wygrana w plebiscycie „Świeć się z Energą” to nie tylko prestiż i wspaniała promocja dla miasta, ale również realna pomoc w postaci sprzętu AGD, który trafił do potrzebujących. Jeszcze raz dziękuję wszystkim mieszkańcom i sympatykom Chełma za ogromne charytatywne zaangażowanie – mówił Janusz Cieszyński I zastępca prezydenta Chełma.

Firma Energa SA, w ramach zwycięstwa w konkursie, przekazała Miastu Chełm 11 lodówek, a także taką samą liczbę pralek oraz kuchenek. Oprócz tego 6 mikrofalówek, 8 zmywarek, 3 czajniki, 5 blenderów i 5 bakteriobójczych lamp UV.

Sprzętem obdarowano w sumie kilkanaście placówek zajmujących się wspieraniem i opieką nad osobami potrzebującymi. Wśród tych placówek znalazło się i nasze Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego. – Lodówka, zamrażarka, zmywarka do naczyń i kuchnia gazowa jakie trafiły do naszej placówki, z całą pewnością usprawnią pomoc niesioną osobom chorym – mówi Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. – Dziękujemy władzom miasta że wybierając placówki do wsparcia, wzięły pod uwagę również i nasze hospicjum – dodaje.
 

Mówi Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia
Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego:


Realizacja audio: Radio Bon Ton 104,90FM

 


 

„Świeć się z Energą” – wygrany sprzęt trafił do potrzebujących!

W budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie im. Ireny Sendlerowej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu AGD o wartości 50 tysięcy złotych wywalczonego przez nasze miasto w plebiscycie „Świeć się z Energą”.

– Wygrana w „Świeć się z Energą” to nie tylko prestiż i wspaniała promocja dla miasta, ale również realna pomoc w postaci sprzętu AGD, który trafi do potrzebujących. Jeszcze raz dziękuję wszystkim mieszkańcom i sympatykom Chełma za ogromne charytatywne zaangażowanie – mówi Janusz Cieszyński I zastępca prezydenta Chełma.

Energa SA, w ramach zwycięstwa w konkursie, przekazała Miastu Chełm 11 lodówek, a także taką samą liczbę pralek oraz kuchenek. Oprócz tego 6 mikrofalówek, 8 zmywarek, 3 czajniki, 5 blenderów i 5 bakteriobójczych lamp UV.

Poprzez akcję „Świeć się z Energą” od wielu lat staramy się umacniać nasze więzi z mieszkańcami zarówno dużych miast jak i mniejszych miejscowości. Nasz projekt łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Jak pokazują kolejne edycje, potrzeba pomagania jest ogromna – co roku w zabawie biorą udział tysiące internautów praktycznie z każdego zakątka Polski – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA.

– Gratulujemy miastu Chełm zwycięstwa i mamy nadzieję, że energooszczędny sprzęt, który właśnie przekazaliśmy, ułatwi codzienne życie będącym w potrzebie mieszkańcom – dodaje.

Sprzęt trafił do instytucji działających na terenie Chełma na rzecz naszych mieszkańców, a także do jednej z rodzin, która znalazła się w nagłej potrzebie, do Pawła Kowalskiego – mieszkańca Chełma, który w ostatnich dniach wskutek pożaru stracił dom i dobytek i razem z dwójką dzieci potrzebuje naszego wsparcia.

Obdarowane podmioty to Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Chełmie, Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Chełmie, Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, Mieszkania Wieloprofilowe Chronione w Chełmie, Dzienny Dom Senior+ w Chełmie, dwie placówki Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, Dom Małych Dzieci w Chełmie, Centrum Integracji Społecznej w Chełmie, Ośrodek Pomocy Osobom Uzależnionym w Chełmie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chełmie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie.

W 12. edycji konkursu udział wzięło aż 188 miejscowości, a internauci oddali łącznie ponad 84 tys. głosów. Rywalizacja składała się z dwóch etapów – wojewódzkiego, który pozwolił wyłonić 16 mistrzów regionalnych oraz ogólnopolskiego finału. Każdy z finalistów zgarnął nagrody o wartości 10 tys. zł, a ostateczny triumfator zdobył dodatkową pulę sprzętu o wartości 40 tys. zł. Łączna wartość pomocy przekazanej przez Energę od początku istnienia akcji przekroczyła już 1 mln 200 tys. zł.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na chełmskie iluminacje w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Dzięki temu wspólnie udało nam się zrobić coś dobrego.

Urząd Miasta Chełm