Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie podobnie jak w poprzednich latach, wydało ścienny kalendarz na rok 2022. Całkowity zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Hospicjum i prace przygotowawcze do budowy Centrum Wsparcia Hospicyjno-Opiekuńczego w Nowinach koło Chełma.

– Takie wydawnictwo to już tradycja. Kalendarz pokazuje bowiem całoroczną pracę naszego Hospicjum. Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, akcji, zbiórek oraz szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej – mówi Tadeusz Boniecki prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego obecnie opiekuje się 20 chorymi z Chełma i okolic. Zapewnia im bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarek, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają też dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i w żałobie. – Od czerwca tego roku mamy niewielki roczny kontrakt z NFZ na powiat chełmski w ramach którego opieką obejmujemy 5 chorych na nowotwory z okolicznych gmin. Pod opieką mamy też chorych z Chełma. Koszty związane z ich leczeniem pokrywamy już z budżetu naszego hospicjum. Tak więc opieka jest całkowicie bezpłatna. Nie odmawiamy pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Dla nas bowiem liczy się każdy chory którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Bo hospicjum to godne życie – dodaje Boniecki. Środki na swoją działalność Hospicjum pozyskuje z tzw. jednego procenta o raz różnych akcji charytatywnych i wydawniczych. – Zysk ze sprzedaży kalendarza na rok 2022 również będzie w całości przeznaczony na pomoc chorych z nowotworami a także na prace przygotowawcze do budowy Centrum Wsparcia Hospicyjno-Opiekuńczego w Nowinach gm. Chełm. W skład Centrum wejdą: Dom Opieki Hospicyjnej, Dom Opieki Długoterminowej i Dom Opieki Wyręczającej. Kalendarz będzie też przez cały rok pełnił funkcję edukacyjną i informacyjną na temat możliwości uzyskania pomocy w wypadku zaistnienia takiej okoliczności zdrowotnej. Zachęcamy do zakupu tej symbolicznej cegiełki na rzecz naszego Hospicjum. Koszt wydania jednego kalendarza to 8 zł.

Kalendarz jest do nabycia m.in. w wybranych parafiach Chełma i okolic (Okszów, Czułczyce, Brzeżno, Żdżanne) oraz w biurze hospicjum przy ul. Starościńskiej 4 A.