Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie informuje iż od października tego roku ma podpisany pięcioletni kontrakt w NFZ na domową opiekę hospicyjną na teren powiatu chełmskiego. W chwili obecnej hospicjum ma jeszcze wolne miejsca i może taką bezpłatną opieką objąć w domach jeszcze kilku chorych na nowotwory i stwardnienie rozsiane.

W ramach Zespołu Hospicyjnego bezpłatną opiekę medyczną w domach sprawuje lekarz opieki paliatywnej, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog oraz w miarę potrzeb kapelan hospicyjny i pracownik socjalny. Chorym na czas choroby wypożyczamy bezpłatnie również sprzęt rehabilitacyjny z naszej wypożyczalni, najbardziej potrzebny i ułatwiający życie.

Wizyty lekarza na NFZ odbywają się dwa razy w miesiącu a pozostałej kadry w zależności od potrzeb po wystawieniu zlecenia od lekarza hospicjum.