Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Nasze spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele p.w. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie, odprawiona przez ks. kan. Józefa Piłata. Wszyscy wspólnie modlili się w intencji chorych będących pod opieką naszego hospicjum oraz ich rodzin. Modlitwą objęliśmy też pracowników, i zarząd naszego hospicjum, wszystkich wolontariuszy i członków grup wsparcia w żałobie i po chorobie nowotworowej. W modlitwach pamiętaliśmy także o naszych darczyńcach i dobrodziejach. Podczas Eucharystii wspominaliśmy też osoby zmarłe w ciągu ostatnich tygodni które były pod opieką naszego hospicjum.

Po zakończonej Mszy św. odbyło się też spotkanie w salce parafialnej w trakcie którego składaliśmy sobie życzenia noworoczne, była okazja do przyjacielskich rozmów, podziękowań oraz śpiewu kolęd. Niezwykle ciepłe i serdeczne życzenia wszystkim uczestnikom spotkania wspólnoty hospicyjnej złożył proboszcz parafii p.w. Rozesłania Św. Apostołów ks. kan. Jacek Lewicki. Serdeczne życzenia i zapewnienia o wszelkiej potrzebnej hospicjum pomocy złożyła też Pani Poseł Anna Dąbrowska-Banaszek, która jest przyjacielem naszego stowarzyszenia. Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego Tadeusz Boniecki w swoim wystąpieniu podkreślił że nasze hospicjum domowe Boże Narodzenie przeżywa przez cały rok, gdy jesteśmy przy łóżku chorego, w jego domu. – To łóżko cierpiącego chorego jest jak żłóbek w którym leży maleńki Chrystus – mówił prezes. Spotkanie było wypełnione śpiewem kolęd i nabrało wyjątkowego charakteru dzięki Panu Romualdowi Turowskiemu, organiście i wieloletniemu Dyrygentowi Chóru Parafialnego przy parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie.