Kontakt ze Stowarzyszeniem

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, oraz tych, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie innym poprzez zaangażowanie się w wolontariat.

Nasze biuro znajduje się przy
ul. Starościńskiej 4A w Chełmie.
Zobacz na mapie

Czynne jest codziennie w dni robocze
od godz. 10.00 do 14.00, natomiast
w poniedziałki jest otwarte do godz. 16.00

Ze Stowarzyszeniem można się również kontaktować w tych godzinach
telefonicznie pod numerem telefonu:
(82) 564 50 11

Nasz adres mailowy:
hospicjumdomowe.chelm@gmail.com

Wspierają nas

 

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, chcesz pomagać innym i masz trochę wolnego czasu, z którym nie wiesz co zrobić, zgłoś się do nas. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie szuka wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych: emerytów, rencistów, osoby aktywne zawodowo, studentów, młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Mile widziany jest każdy, kto chce i może bezinteresownie pomagać innym.

Chełmskie hospicjum pomaga osobom nieuleczalnie chorym, przede wszystkim na choroby nowotworowe. Wspiera także rodziny chorych. W związku z tym, że systematycznie przybywa nam podopiecznych, liczba wolontariuszy, jaką teraz dysponujemy jest niewystarczająca. Przyda się każda pomoc.

Czym zajmują się wolontariusze w hospicjum? Działają na rzecz stowarzyszenia, pomagają przy organizacji zbiórek i przedsięwzięć charytatywnych. Głównie jednak wspierają naszych podopiecznych. Odwiedzają chorych w ich domach i spędzają z nimi czas: rozmawiają, czytają, podnoszą na duchu, pomagają w codziennych czynnościach domowych.

Naszym wolontariuszom zapewniamy kompleksowe szkolenie. W gronie swoich wolontariuszy chętnie przywitamy też osoby z przygotowaniem medycznym: lekarzy, pielęgniarki i ratowników.

Każdy, kto chciałby pomóc hospicjum i naszym podopiecznym, poświęcając swój czas, uwagę i dobre serce, może kontaktować się z chełmskim biurem stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura.